Jak poprawić pozycję naszej strony w Google?

Dla osób, które mają małych ruch na swojej stronie internetowej, bardzo dobrym pomysłem, okazać się może pozycjonowanie stron.

Nie zawsze warto jest to przeprowadzać na własną rękę, czasem warto zwrócić się do profesjonalnej firmy, która się na tym zna, wówczas promocja stron będzie skuteczna i przyniesie bardzo dobre rezultaty. Oprócz pozycjonowania, można rozpocząć kampanię reklamową w Google, dzięki niej linki, prowadzące do naszej strony, będą umieszczone, na stronach partnerach Google. W przypadku tego rodzaju rozwiązania, pieniądze będą pobierane jedynie za kliknięcia, a nie za samo umieszczenie linków. Będzie więc to stosunkowo korzystna sytuacja. Można również zamieszczać różnego rodzaju bannery, oraz linki na innych stronach, najlepiej jest wówczas poszukać strony o podobnej tematyce co nasza. Można również wykorzystać katalog stron, gdzie zamieścimy opis naszej strony, jak również link czy zdjęcia, wówczas osoby, które surfują po sieci za pomocą katalogów stron, wejdą na naszą stronę. Będzie to źródło dodatkowego ruchu na naszej stronie.

Jak poprawić pozycję naszej strony w Google?

Jak sprawdzić czy nasze linki są skuteczne?

Naturalnie w sieci znajdziemy bardzo wiele miejsc gdzie możemy umieścić wartościowe linki do naszej strony, z pewnością warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju portale social media, gdzie możemy umieszczać linki. Przykładowo na Facebooku możemy dodatkowo utworzyć fanpage, który może być bardzo dobrym pomysłem na pozyskanie nowych klientów. Oczywiście możemy postawić także na inne social media takie jak przykładowo Instagram, gdzie także możemy zamieszczać przykładowo zdjęcia związane z naszą branżą, naszą firmą przez co również możemy zdobyć odwiedziny osób zainteresowanych naszą stroną. Warto zwrócić uwagę aby linki które umieszczamy zostały zaindeksowane, dzięki temu odniosą one skutek. Dlatego też powinniśmy sprawdzać czy linki są na stronach które zostały przez Google zaindeksowane. W tym przypadku możemy wykorzystać bardzo wygodne automatyczne narzędzie google index checker, dzięki temu będziemy mieli wszystkie nasze linki pod kontrolą, możemy się dzięki temu upewnić iż nasza praca jest skuteczna.