Odpowiednie oświetlenie et niezbędne do wzrostu roślin

Jednym z kluczowych elementów, których potrzebuje roślina konopi do wzrostu, jest światło.

Podczas fotosyntezy każda roślina zamienia energię światła w energię chemiczną, co pozwala jej rosnąć silnie i zdrowo, a zwłaszcza w przypadku konopi, ponieważ światło napędza również produkcję pąków.

Odpowiednie oświetlenie et niezbędne do wzrostu roślin

Co należy wziąć pod uwagę kupując lampy do uprawy marihuany w sklepie

Podczas uprawy marihuany na zewnątrz można wykorzystać moc słońca, ale w środowisku wewnętrznym światło słoneczne jest naśladowane przez użycie żarówek do uprawy, które mają na celu wyświetlanie takiego samego spektrum światła jak słońce. Oświetlenie uprawowe pozwala dokładnie kontrolować, ile światła otrzymują rośliny, zapewniając, że otrzymują one taką samą ilość światła dzień po dniu, bez konieczności rozwiązywania przez hodowcę problemów związanych ze złą pogodą lub pochmurnymi dniami, które zdarzają się podczas uprawy na zewnątrz.

Niektóre lampy do uprawy są droższe od innych, ale także bardziej wydajne, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Niektóre światła są nieporęczne z wieloma częściami, inne lekkie, a jeszcze inne lepiej nadają się do młodych lub dojrzałych roślin. Istnieje wiele różnych rodzajów świateł, więc wiedza, od czego zacząć, może być przydatna. Pierwszą rzeczą do rozważenia przed zakupem lampy do uprawy jest to, ile pieniędzy chcesz wydać. Wraz z pojawieniem się coraz większej liczby krajów z legalizacją konopi indyjskich, hodowla domowa staje się coraz bardziej popularna, a rozwijająca się technologia staje się coraz lepsza i wydajniejsza przez cały czas.

Zastanów się, jak często będziesz uprawiał rośliny i jak długo zajmie ci spłata początkowej inwestycji. Jeśli uprawiasz konopie raz w roku, spłacanie drogiego światła zajmie dużo więcej czasu niż w przypadku kilku zbiorów rocznie. Oprócz ceny rzeczywistego światła, weź również pod uwagę opłaty za media, ponieważ wszystkie światła będą dodawać nieco do rachunku za energię elektryczną, ale niektóre więcej niż inne. Chociaż niektóre lampy do uprawy marihuany sklep mogą być tańsze w zakupie, mogą również pobierać energię elektryczną, podczas gdy diody LED są bardziej wydajne i korzystniejsze dla rachunków, ale zwykle są droższe w zakupie.