Nigdy nie pozwól firmom ubezpieczeniowym wygrać! Zaoszczędź już dziś!

Kiedy zaczynasz kupować ubezpieczenie auto, najprawdopodobniej masz wiele pytań. Prawdopodobnie czujesz się zagubiony, patrząc na dokumentację lub rozmawiając z agentem ubezpieczeniowym. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby wyeliminować zamieszanie i dowiedzieć się, czego potrzebujesz, aby kupić dobrą politykę automatyczną.

Oszczędność pieniędzy na ubezpieczeniach samochodowych nie zawsze ma miejsce po podpisaniu polisy. Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie jest trzymanie się firmy przez kilka lat, a jednocześnie udowodnienie, że jesteś bezpiecznym kierowcą. Ponieważ twoja historia jazdy pozostaje nieskazitelna, twoje miesięczne składki zaczną spadać. Możesz zaoszczędzić setki każdego roku, aby uniknąć wypadku.

Kierowcy, którzy nie zgłaszają roszczeń ubezpieczeniowych, mają prawo do dużych rabatów. Upewnij się, że poruszysz ten temat bez roszczeń po tym, jak korzystasz z tego samego ubezpieczyciela przez kilka lat. Kierowcy z pięcioletnim stażem bez roszczeń mogą zostać nagrodzeni nawet do 75% rabatu na opłaty składek. Teraz to są duże oszczędności.

Jednym z wielkich i niedocenianych sposobów na zaoszczędzenie miesięcznych składek na ubezpieczenie samochodu jest dołączenie do klubu samochodowego. Zwłaszcza jeśli jeździsz klasycznym lub rzadkim pojazdem, dołączenie do klubu samochodowego pozwoli Ci dołączyć do grupy ze zniżką, co pozwoli Ci zaoszczędzić setki dolarów rocznie na składkach ubezpieczeniowych.

Bez względu na to, czy szukasz w Internecie, czy osobiście, ubezpieczenie samochodu, rozejrzyj się! Różnice obfitują w ceny premium, ponieważ firmy ubezpieczeniowe przyjmują różne punkty widzenia na statystyki. Niektórzy mogą być bardziej zainteresowani twoją historią jazdy, podczas gdy inni mogą skupić się bardziej na twoim zadaniu. Znajdź firmę, która oferuje najlepszy zasięg za najniższą cenę.

Spróbuj wsiąść do autobusu lub dołączyć do samochodu. Ubezpieczyciele uwielbiają, gdy ich klienci są odpowiedzialni i mogą nagradzać je, obniżając ich przebieg. Możesz uzyskać zniżki na polisie ubezpieczeniowej, jeśli powiadomisz swojego agenta, że ​​korzystasz z transportu publicznego.

Ochrona ubezpieczeniowa jest wyłącznie dla kierowcy, dla którego zasady są zapisane. Wiele razy ludzie pozwolą znajomemu pożyczyć samochód, a jeśli dostaną się do wypadku, ubezpieczenie odmawia zapłaty. Masz możliwość zwiększenia swojego zasięgu i składek, aby zapewnić, że te sytuacje są również objęte.

Jeśli Twój samochód jest ubezpieczony przez wielu kierowców, a jeden z nich przestaje korzystać z samochodu, natychmiast powiadom o tym firmę ubezpieczeniową. To uczciwa rzecz do zrobienia. Co ważniejsze, w wielu przypadkach może znacznie obniżyć składki. Młodzi kierowcy, starzy kierowcy i kierowcy ze złymi zapisami zwiększają Twoją premię. Usuń je z zasad tak szybko, jak to możliwe.

Wiele firm ubezpieczeniowych ma zniżki na samochody, które mają dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą lub bezpieczeństwem. Jeśli Twój samochód ma niektóre z tych funkcji, takich jak hamulce z przeciwblokadą, powinieneś zapytać swojego towarzystwa ubezpieczeniowego i sprawdzić, czy są dostępne rabaty. Ponadto możesz uzyskać zniżki, jeśli wziąłeś obronną klasę jazdy lub jesteś studentem o dobrych ocenach.

Jeśli poważnie myślisz o oszczędzaniu pieniędzy na ubezpieczenie samochodu, zastanów się nad zmniejszeniem liczby używanych pojazdów. Jeśli twoja rodzina może dostać się tylko na jeden samochód, zaoszczędzisz znaczną ilość pieniędzy. Nie tylko zapłacisz mniej za polisę ubezpieczeniową, ale także zobaczysz oszczędności w miesięcznych rachunkach za konserwację samochodu.

Jedna wskazówka, aby obniżyć koszty ubezpieczenia auto jest utrzymanie dobrego wyniku FICO. Firmy ubezpieczeniowe zaczynają dostrzegać Twój wynik, a będziesz chciał mieć dobry, abyś mógł zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeśli Twój wynik jest niski, wykonuj go, aby był wyższy.

Jednym z absolutnie największych czynników w cenie twojego ubezpieczenia auto pozostaje, niestety, całkowicie poza twoją kontrolą, to jest twój wiek. Większość firm uważa, że ​​osoby poniżej 25 roku życia są bardziej ryzykowne i dzięki temu zapłacisz więcej. Pamiętaj, zwłaszcza gdy jesteś młodszy, aby stale sprawdzać w swojej agencji rabaty na podstawie wieku z roku na rok.

Podsumowując, zakup ubezpieczenia auto może wydawać się onieśmielający dla kogoś, kto nigdy wcześniej tego nie robił, ale po nauce i zastosowaniu niektórych z wcześniej wymienionych wskazówek, wcale nie jest taki zły. To wymaga badań i zdrowego rozsądku. Gdy już wiesz, czego szukać, jesteś na dobrej drodze do uzyskania dobrej polityki auto.