Schody ze szklanymi balustradami – nowoczesna elegancja we wnętrzach

Balustrady schodowe mogą być wyprodukowane z różnych typów materiałów. Wśród nich znajduje się także szkło, które cieszy się coraz większą popularnością. Schody ze szklanymi balustradami wprowadzają do wnętrz nowoczesny design!

Dobór balustrady schodowej ma bardzo duże znaczenie. Element ten ma na celu spełnienie paru funkcji. Przede wszystkim chroni użytkowników schodów, ale również może być dekoracją. Właśnie dlatego warto postawić na połączenie bezpieczeństwa i estetyki. Takie wymogi mogą spełnić także balustrady szklane.

Balustrady szklane – czyli jakie?

Balustrady tego typu produkowane są ze szkła, czyli posiadają przezroczysty wygląd. Przepuszczają dużo siwiała, dzięki czemu mogą także optycznie powiększać przestrzenie.

Takie balustrady mogą być montowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Można łączyć je z różnymi typami schodów, w tym ze schodami metalowymi, obłożonymi kamieniem, płytkami ceramicznymi, a także schodami szklanymi.

Z jakiego szkła wykonuje się balustrady szklane?

Balustrady szklane wytwarzane są z użyciem specjalnego szkła hartowanego – nie może być to zatem zwykłe szkło, ponieważ nie zapewniłoby ono wtedy optymalnego bezpieczeństwa dla użytkowników.

Polskie przepisy nie precyzują wprawdzie, jaki rodzaj szklanych balustrad należy montować, ale jednak powinny być one wykonane ze szkła hartowanego. To podstawa bezpieczeństwa. W porównaniu do zwykłego szkła charakteryzuje się ono wysoką wytrzymałością. Może być ono także poddawane procesowi laminowania, by uzyskać lepszą odporność.

Jakie rodzaje balustrad szklanych można wybrać?

Szkło daje szerokie możliwości aranżacyjne, dlatego też do wyboru jest tak wiele efektownych balustrad. Warto przede wszystkim zwodzić uwagę na te wykonane jako całoszklane, które nie posiadają dodatkowych elementów jak słupki. Szkło wygląda wtedy tak, jakby unosiło się w powietrzu.

Zatem schody ze szklanymi balustradami to bardzo atrakcyjna propozycja do wielu przestrzeni. Z ofertami firm wykonujących takie schody można zapoznać się już teraz online.