Wskazówki dla kupujących nieruchomości

Kupno domu to po prostu największy zakup, jakiego najprawdopodobniej dokonasz.

Ważne jest, aby wiedzieć, co robisz, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę. Możesz dużo zarobić na domu na tym rynku, musisz tylko wiedzieć, co możesz zrobić i czego możesz uniknąć, aby tak się stało.Jeśli próbujesz kupić nowy dom i znajdujesz ten, którego szukasz, i kończysz na wojnie licytacyjnej, musisz mieć coś na uwadze. Możesz pomyśleć, że znalazłeś swój idealny dom, ale prawdopodobnie w tym mieście jest wiele domów, które możesz polubić tak samo, jeśli nie bardziej. Więc rozglądaj się dalej.Reklamowana cena domu to tylko punkt wyjścia. Pamiętaj, że nie jest on osadzony w kamieniu i ma tylko dać ci wyobrażenie o tym, jak bardzo sprzedawca chce się z tego wyciągnąć. Negocjuj, aż znajdziesz cenę, z którą oboje będziecie komfortowo.Kiedy szukasz domu, miej otwarte opcje i zawsze patrz na wielu potencjalnych klientów. Jeśli skupisz całą swoją energię na jednej nieruchomości i nie będziesz się rozglądać, możesz przegapić lepszą ofertę. Możesz być tak pochłonięty jedną nieruchomością, że nie masz motywacji, aby zacząć szukać od nowa, jeśli transakcja się nie powiedzie.Zanim zaczniesz szukać domu do kupienia, dowiedz się, na co Cię stać. Wskazówki dla kupujących nieruchomości

Istnieje wiele kalkulatorów przystępności cenowej online, które uwzględniają różne czynniki, ale nadal stanowią one jedynie wskazówki.

Możesz chcieć wydać trochę mniej na spłatę domu, aby mieć pewność, że jeden z małżonków może zostać w domu z dziećmi, lub możesz chcieć pójść trochę wyżej, aby uniknąć konieczności ponownej przeprowadzki za kilka lat.Zawsze podpisuj umowę kupna domu „pod warunkiem zadowalającej kontroli”. Bez względu na to, jak piękny jest dom, mogą istnieć ukryte problemy, które dobry inspektor może szybko odkryć, takie jak zły dach lub niewiarygodne okablowanie. Jeśli inspektor wykryje jakiekolwiek poważne problemy, umowa może zostać zmieniona tak, aby sprzedający albo zlecił naprawę przed zakończeniem sprzedaży, albo cena sprzedaży została obniżona w celu odzwierciedlenia wad.Wybierz najlepszy czas na obejrzenie domu. Podczas gdy większość ludzi czeka do „domu otwartego”, zwykle w sobotę lub niedzielę, w rzeczywistości możesz poprosić o obejrzenie domu w dowolnym momencie. Wybierz dzień w środku tygodnia, kiedy nie ma sprzedawców. Pośrednik z przyjemnością pokaże ci dom, dzięki czemu nie będziesz patrzeć w tym samym czasie, co wiele innych osób. Decydując się na złożenie oferty na dom, możesz być pewien, że jesteś jedyny.Postaraj się jak najlepiej zrozumieć język nieruchomości i zwróć uwagę na kluczowe terminy. Jeśli dom jest opisywany jako „przytulny”, oznacza to zwykle, że jest to bardzo małe miejsce. Opisanie domu jako „tak jak jest” zwykle oznacza, że ​​będzie trzeba wykonać dużo pracy w domu.Aby mieć pewność, że uzyskasz wszystko, czego chcesz od zakupu nieruchomości, złóż to na piśmie. Badania wykazały, że kupujący, którzy spisują swoje cele, mają większą szansę na ich osiągnięcie. Zapisanie szczegółów na temat każdego domu, który zobaczysz, utrzyma je w pamięci i pozwoli ci je ocenić bardziej obiektywnie.Więc teraz jesteś na dobrej drodze do zakupu nowego domu. Masz za pasem wiele wspaniałych wskazówek, porad i podstawowych informacji, aby znaleźć świetne okazje i pominąć te niezbyt atrakcyjne. Jeśli będziesz trzymać się tego, czego nauczyłeś się z tego artykułu, możesz mieć wspaniałe wrażenia z kupowania domu.