Masa mięśniową – 10 porad jak ją budować!

Arnold Schwarzenegger był ikoną w dziedzinie budowania ciała. Jego cielesne, opalone ciało jest ideałem wielu ludzi na całym świecie, ale to nie znaczy, że postać Adonisa jest łatwa do osiągnięcia! Czytaj dalej, aby znaleźć proste wskazówki i pomysły, które pomogą Ci uzyskać pożądane ciało.

Uzyskanie partnera treningowego może drastycznie poprawić wyniki w zakresie budowy mięśni. Twój partner może być cennym źródłem motywacji do trzymania się sesji treningowej i zachęcania cię do maksymalizacji wysiłków podczas treningu. Posiadanie niezawodnego partnera, z którym możesz pracować, może również pomóc ci zachować bezpieczeństwo, ponieważ zawsze będziesz mieć tropiciela.

Jedz zdrową dietę zawierającą różnorodne warzywa. Podczas gdy dieta budująca mięśnie ma tendencję do koncentrowania się na węglowodanach i białku, wciąż potrzebujesz dużo warzyw. Istnieje wiele zdrowych składników odżywczych w warzywach, które nie są zawarte w produktach bogatych w węglowodany i białka. Dodatkowym plusem jest to, że warzywa są również bogate w błonnik. Fibre pomaga Twojemu ciału lepiej obrabiać białko.

Somatodrol poznaj opinie

Częstym błędem przy ćwiczeniach jest szybkość, a nie technika. Staraj się wykonywać swoją zwykłą rutynę wolniej, aby skupić się na technikach. Nie będziesz korzystać z szybkiego powtarzania tylu ćwiczeń, jak tylko możesz. Powolne działanie może również zmusić Cię do włączenia większej ilości mięśni do ruchu i zmuszenia cię do cięższej pracy poprzez wyeliminowanie rozpędu.

Nie próbuj jednocześnie skupiać się na cardio i sile. Nie oznacza to, że nie powinieneś wykonywać ćwiczeń sercowo-naczyniowych, gdy próbujesz budować mięśnie. W rzeczywistości, cardio jest ważnym elementem sprawności fizycznej. Jednak nie powinieneś intensywnie trenować cardio, na przykład przygotowując się do maratonu, jeśli starasz się skupić na budowaniu mięśni. Te dwa typy ćwiczeń mogą powodować konflikt, minimalizując skuteczność na obu frontach.

Próbujesz dodać masę mięśniową do swojego ciała? Jeśli jesz potrawy o dużej kaloryczności i wykonujesz trening mięśni, ale nadal nie widzisz pożądanych rezultatów, możesz rozważyć dodanie suplementów kreatynowych w celu zwiększenia wzrostu mięśni. Kreatyna wspomaga budowanie masy mięśniowej. Ten suplement jest popularny nie tylko wśród wielu profesjonalnych kulturystów, ale jest również popularny wśród wielu elitarnych sportowców w innych sportach.

Nie należy próbować ekstremalnego treningu cardio z treningiem siłowym. Zrobione w granicach rozsądku, ta kombinacja może być naprawdę korzystna dla twojego zdrowia, ale gdy zostanie dokonana w ekstremalnych modach, może stać w sprzeczności ze sobą, minimalizując wyniki, które widzisz z jednego z nich. Wybierz jeden, aby się skupić i bądź przygotowany na regularną pracę nad nim.

Ćwicz mięśnie brzucha tylko dwa lub trzy razy w tygodniu. Wiele osób popełnia błąd wykonywania codziennych ćwiczeń brzucha. To nie daje mięśniom czasu na regenerację i może ostatecznie ograniczyć ich wzrost i spowodować obrażenia ciała. Wypracowanie dwóch do trzech razy w tygodniu wystarczy, aby uzyskać chude mięśnie brzucha.

Staraj się wyglądać na większe niż naprawdę. Możesz to osiągnąć, skupiając trening siłowy na ramionach, górnej części pleców i górnej klatce piersiowej. Jeśli to zrobisz, twoja talia będzie wydawać się mniejsza niż w rzeczywistości i sprawi, że będziesz wyglądał ogólnie.

Upewnij się, że Twoja dieta ma wystarczającą ilość białka, gdy próbujesz budować masę mięśniową. Maksymalna ilość spożywanego białka to około jeden gram białka na każdy kilogram masy ciała na co dzień. Nieco mniej lub więcej białka nie ma większego znaczenia, ale trzeba spożywać jak najwięcej.