Napęd do bramy

Nowoczesne napędy do bramy garażowej wpływają na bezpieczeństwo i funkcjonalność podczas codziennego użytkowania. Automaty do bram dobrać należy pod względem ciężaru, rozmiaru, częstotliwości otwierania i szybkości działania sterownika. Na szczęście na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Co dają automaty do bram? Czy warto z nich korzystać? Jakie plusy są z tym związane?

Napęd do bramy

Brama garażowa z napędem z pewnością wpłynie na nasz komfort i wygodę. Dzięki temu zaoszczędzimy energię i czas, jaki musielibyśmy poświęcić na ciągłe ręczne otwieranie i zamykanie bramy. Zwłaszcza w zimne dni jest to udręka dla kierowcy, który musi opuszczać ciepły pojazd z celu otwarcia bramy. Problem ten zniknie za pomocą napędu do bramy, który zapewnia bezawaryjną pracę przez długi czas. Okazuje się, że nowoczesne automaty do bram gwarantują płynną i cichą obsługę każdej bramy. Liczyć możemy na:
– niezawodność,
– trwałość,
– dodatkowe funkcje ułatwiające życie,
– wygodę i praktyczność.

Napęd do bramy

Jak wybrać automaty do bram?

Brama garażowa wymaga napędu o wysokich standardach jakości. Taka inwestycja posłuży nam przez wiele lat, dlatego połączenie nowoczesności z dobrą jakością jest niezbędne. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na to, aby napęd do bramy odznaczał się sprawnym montażem oraz niezawodnym działaniem przez długi czas. Na uwagę zasługuje też cicha praca, jak i płynne otwieranie i zamykanie bramy garażowej. W zależności od naszych oczekiwań warto dobrać też dodatkowe funkcje, dzięki czemu obsługa ciężkiej bramy nie będzie sprawiać problemu.

Zalety napędu do bramy garażowej

Zamontowanie bramy garażowej jest głównie związane z zachowaniem bezpieczeństwa. Niezwykle ważny jest także komfort użytkowania, na co wpływ mają parametry techniczne i napęd do bramy. W tym przypadku zadbamy o własną wygodę, jaka ułatwia codzienne życie. Cały system sprawnie obsłużymy za pomocą pilota, którego zasięg sięga nawet do kilkunastu metrów. Nadajnik zaprogramujemy tak, aby sterować również bramą wjazdową, czy systemami alarmowymi. Jeśli zabraknie zasilania, pomocne jest zaopatrzenie się w awaryjny system otwierania bramy garażowej. Polega on na wysprzęgleniu napędu od zewnątrz i od wewnątrz, co zapewni otwarcie bramy.

Plusem automatyki do bramy jest fakt, że zadbamy o bezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu bramy. Dobrą opcją jest dobranie systemu z funkcją wykrywania przeszkody. Takie zabezpieczenie sprawia, że podczas najmniejszego oporu brama ulega zatrzymaniu i cofaniu.