Przestań robić rozmazane zdjęcia i naucz się strzelać jak profesjonalista

Fotografia może być zawodem, hobby lub po prostu sposobem na uchwycenie wielu życiowych wspomnień.

Bez względu na uzasadnienie zdjęcia, znajomość kilku świetnych wskazówek dotyczących fotografii może pomóc w uzyskaniu wyraźnych, ostrych zdjęć, na które liczysz. Poniższy artykuł zawiera wiele wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepsze wyniki.Zbliż się do obiektu na zdjęciu, a uzyskasz lepsze ujęcie. Zbliżanie się do fotografowanego obiektu tak blisko, jak to możliwe, daje więcej możliwości wyróżnienia głównego obiektu zdjęcia i zapobiega zepsuciu ujęcia przez tło. Kiedy fotografujesz ludzi, ułatwia to również doskonalenie mimiki twarzy. Ta umiejętność jest ważna dla każdego, kto chce robić zdjęcia portretowe. Umieszczenie obiektu w zbyt dużej odległości oznacza pominięcie drobnych szczegółów, które tworzą świetne zdjęcie.Dobrą wskazówką fotograficzną, która może Ci pomóc, jest nie bać się, że Twoja praca zostanie skrytykowana przez inne osoby. Umieszczanie tam swojej pracy może sprawić, że poczujesz się bezbronny, ale bardzo cenna jest wiedza o tym, jak inni postrzegają twoją pracę. Może ci bardzo pomóc.Kadrowanie jest bardzo ważne, gdy zastanawiasz się nad kompozycją zdjęcia. Powiększ obiekt i wyeliminuj wszelkie otaczające go elementy rozpraszające. Pozwala to na wykonanie prostego, skutecznego ujęcia, które zawiera tylko jeden punkt ogniskowania.Świetną wskazówką fotograficzną jest po prostu eksperymentowanie. Nie bój się próbować nowych rzeczy. Spróbuj oświetlić obiekt w inny sposób lub uchwycić go pod nowym kątem. Wypróbowanie nowych rzeczy, takich jak ta, może pomóc Ci zachować świeżą i kreatywną perspektywę.Fotografuj podczas „złotych godzin”, zwłaszcza jeśli fotografujesz ludzi. Przestań robić rozmazane zdjęcia i naucz się strzelać jak profesjonalista

Czas około świtu i zmierzchu nazywa się „złotymi godzinami”, ponieważ odcień światła sprawia, że ​​obiekty wyglądają, jakby się świeciły.

To światło uzupełnia również ludzką skórę, sprawiając, że ludzie wyglądają lepiej niż na zdjęciach robionych o innych porach dnia.„S” oznacza czas otwarcia migawki. Używaj krótkich czasów otwarcia migawki, aby uzyskać ostre zdjęcia podczas fotografowania poruszających się obiektów. Ustaw większą szybkość migawki, aby uzyskać bardziej eksperymentalny obraz. Jest to fajna funkcja, której można użyć podczas robienia zdjęć fajerwerków lub tylnych świateł samochodu. Jest to łatwy sposób na uzyskanie artystycznych cech na swoich zdjęciach.Niezbędnym elementem robienia świetnych zdjęć jest wykonanie ich dużej ilości; upewnij się, że masz pojemną kartę pamięci do przechowywania ich wszystkich. Większa karta pamięci pozwoli Ci zrobić tyle zdjęć, ile potrzebujesz, bez obaw, że zabraknie miejsca na karcie. Możesz także użyć aparatu do robienia zdjęć w formacie RAW, co pozwala na późniejszą edycję.Ucząc się fotografii, w pewnym momencie będziesz potrzebować profesjonalnego instruktażu. Samokształcenie może zajść tylko tak daleko. Jeśli nie bierzesz udziału w zajęciach z fotografii, spróbuj zaangażować się w społeczność fotograficzną. Porozmawiaj z profesjonalistami i poproś o radę; w końcu nie ma lepszych nauczycieli w tej dziedzinie niż prawdziwi fotografowie.Zanim zrobisz to zdjęcie, upewnij się, że wydobędzie z Twojego obiektu to, co najlepsze! Wyczuj tło wszystkich swoich ujęć. Bądź świadomy rzeczy znajdujących się w pobliżu i w oddali. Użyj także swojego oka, aby zobaczyć, jak kolor będzie kontrastował z tematem zdjęcia. Jeśli tło i temat nie pasują do siebie, powinieneś znaleźć inne miejsce!Teraz, gdy masz już kilka wskazówek, które pomogą Ci uchwycić fotografowane obrazy, na pewno stworzysz obrazy, z których możesz być dumny. Możesz pokazać wszystkie swoje zdjęcia, wiedząc, że obrazy na nich są wyraźne i gotowe dla wszystkich.