Rodzaje wózków widłowych

Wózki widłowe potrzebne będą w każdej hurtowni, w magazynie oraz wszędzie tam gdzie składowany jest towar na paletach, także w supermarketach gdzie często znajdziemy wysokie półki magazynowe.

Oczywiście wykorzystanie specjalnych półek piętrowych na palety euro, przyczynia się do optymalnego wykorzystania powierzchni jaką posiadamy w naszym magazynie czy też w sklepie. W tym przypadku oczywiście będziemy potrzebowali odpowiedniego wózka widłowego który poda paletę na odpowiednią wysokość jak również ją stamtąd zdejmie.

Rodzaje wózków widłowych

Jakie zasilanie mogą posiadać wózki widłowe?

Zasadniczo wózki widłowe dzielą się na akumulatorowe oraz spalinowe, oczywiście wersję akumulatorowe najlepiej sprawdzą się wewnątrz, wówczas nie wytwarzają one spalin które mogłyby zagrażać pracownikom, zbierać się w pomieszczeniu, nawet w dużej hali niewskazane jest używanie wózków spalinowych. Dlatego też wykorzystuje się wózki akumulatorowe, ładujemy je poprzez podłączenie do sieci w specjalnym punkcie. Z pewnością jest to bardzo wygodne często jedna stacja ładowania wystarcza dla kilku wózków widłowych obsługujących daną firmę.

W przypadku wózków powinniśmy naturalnie zwrócić uwagę na czas jaki mogą mogą pracować na jednym ładowaniu, w jakim czasie wyładują się baterie. Analogicznie w przypadku wózków spalinowych będziemy chcieli jak najdłużej pracować na jednym baku bez tankowania. Naturalnie ważny jest także udźwig, należy wybrać wózki widłowe które będą odpowiadały potrzebom firmy. Oczywiście w przypadku wózków ważne będzie także wysokość do której mogą podnieść paletę, w tym przypadku oczywiście musi być to wózek widłowy odpowiedni władze które będzie zapewniał odpowiednie obciążenie przy ziemi.

Naturalnie mogą być to także specjalistyczne wózki widłowe Bydgoszcz które będą posiadały przykładowo dłuższe widły lub też o innym rozstawie, które będą dedykowane dla innych nietypowych palet, z pewnością w wielu branżach wykorzystywane są palety nietypowe, dlatego też używane są różne modele wózków widłowych. Oczywiście wózki powinny zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo kierowcy, powinno znajdować się w nim wytrzymała kratka chroniąca kierowcę, czasem w przypadku nieprawidłowego ustawienia palet ich zawartość może spaść na wózek widłowy dlatego też często operatorzy wózków widłowych chronieni są specjalną siatką oraz stalowym wzmocnieniem.