Bezpieczne leczenie schorzeń płuc w warunkach domowych – wypożyczalnia koncentratorów tlenu w Sklepie medycznym PATRONUS

Kupowanie sprzętu medycznego lub ortopedycznego wiąże się z ponoszeniem naprawdę sporych kosztów. Wiele osób nie potrzebuje na stałe kupować takiego sprzętu, ponieważ z jednej strony będzie to nieopłacalne, a z drugiej będzie on po prostu zawadzał w przyszłości, gdy nie będzie już potrzebny. Na szczęście istnieje sposób na zdobycie takiego sprzętu bez konieczności kupowania go na stałe. Jak zatem można zdobyć sprzęt medyczny i ile kosztuje jego wynajem? Na te, i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Wynajem sprzętu ortopedycznego

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której potrzebny jest nam sprzęt medyczny, jednak jego zakup nie będzie opłacalny, bo potrzebujemy go na krótką chwilę. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi Wypożyczalnia sprzętu medycznego Patronus – internetowy sklep oferujący kompleksową ofertę sprzedaży produktów, skierowaną głównie do seniorów i osób niepełnosprawnych, wymagających opieki i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście oszczędność, ale również to, że pacjent może łatwiej dostosować sprzęt pod swoje wymagania, a w razie niespełniania jakichś warunków podczas rekonwalescencji, sprzęt może zostać zwrócony i wymieniony na inny.

Wypożyczenie takiego sprzętu jest bardzo proste, a umowa wynajmu najczęściej dokładnie określa jego warunki. Czasem pobierana jest specjalna kaucja zwrotna, a sam koszt wypożyczenia zależy od rodzaju sprzętu i pozostałych warunków wypożyczenia. Wypożyczany sprzęt jest na bieżąco serwisowany i dezynfekowany, dlatego mamy pewność, że otrzymamy dobrej jakości produkt na wypożyczenie. Należy pamiętać, że wynajem, na krótki okres czasu, jest znacznie bardziej opłacalny niż zakup nowego lub używanego sprzętu.

Stacjonarne koncentratory

Tego rodzaju urządzenia zostały stworzone z myślą o skutecznej i wydajnej tlenoterapii, która może odbywać się w domach lub placówkach medycznych. Są to bardzo solidne maszyny, cechujące się dobrą wydajnością i dobrymi parametrami technicznymi. Wiele osób decyduje się właśnie na takie urządzenia, ponieważ są bardzo skuteczne. Niestety, mogą być one używane tylko w miejscach, gdzie da się je podłączyć na stałe do prądu. Producenci starają się jednak udoskonalać swoje maszyny, by zapewnić większą swobodę pacjentom.

Więcej o stacjonarnych koncentratorach i ich specyfice działania, przeczytasz na stronie https://patronus-med.pl/kategoria/stacjonarne-koncentratory-tlenu/, która zawiera przykłady i opisy omawianych produktów oraz omówienie tlenoterapii w kontekście jej wskazań i korzyści.

Przenośne koncentratory

Przenośne koncentratory tlenu pozwalają zapewnić wsparcie tlenowe, poza murami domu lub obiektu medycznego. Dzięki tym urządzeniom pacjent wymagający wsparcia tlenowego, może opuścić swoje miejsce zamieszkania, by egzystować wśród społeczeństwa. Zgodnie z informacjami zawartymi pod następującym adresem https://patronus-med.pl/kategoria/przenosne-koncentratory-tlenu/ – przenośne koncentratory charakteryzują się bardzo niską wagą i niewielkimi rozmiarami. Dzięki temu, ich transport jest łatwy i przyjemny. Dzięki swej konstrukcji, pozwalają pacjentom uprawiać nawet aktywność fizyczną. Warto jednak pamiętać, że przenośne urządzenia są jedynie wsparciem poza domem, jednak w domu należy korzystać nadal z urządzeń stacjonarnych.

Podsumowanie

Koncentratory tlenu to bardzo pomocne rozwiązanie. Ważne jest jednak, by dobrać odpowiedni koncentrator do potrzeb pacjenta. Wynajem daje taką możliwość, ponieważ w razie jakichś problemów, pacjent może zmienić urządzenie na inne. Dzięki temu, że koncentratory tlenu dostępne są powszechnie w wypożyczalni, coraz więcej osób może skorzystać z domowej tlenoterapii.