Dlaczego warto zdecydować się na instalację podłogi z paneli

Niewiele produktów w świecie majsterkowania cieszy się większym powodzeniem niż podłogi z paneli.

Panele podłogowe to wytrzymały, opłacalny i łatwy w montażu materiał wykończeniowy, który spełnia wysokie oczekiwania klientów szukających podłogi estetycznej, trwałej, odpornej na uszkodzenia i łatwej o utrzymania w czystości.

Dlaczego warto zdecydować się na instalację podłogi z paneli

Wszechstronne panele podłogowe od różnych producentów

Jeśli chodzi o zalety paneli podłogowych jako materiału budowlanego, prawie wszystko, co przeczytałeś lub usłyszałeś o laminacie, jest prawdą. W rzeczywistości trudno byłoby znaleźć materiał podłogowy o większych zaletach niż panele, a ich reputacja w zakresie wytrzymałości jest zasłużona. Odporność na zarysowania nie jest jedynym atutem laminatu. Podłogi z paneli są również odporne na uderzenia, plamy i nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Żaden materiał podłogowy nie jest również łatwiejszy do zainstalowania niż podłogi z paneli. Wynika to w dużej mierze z faktu, że panele tworzą podłogę pływającą, co oznacza, że nie trzeba ich przybijać, zszywać ani przyklejać do podłoża.

Panele podłogowe wyglądają bardzo podobnie do prawdziwego drewna. Częściowo wynika to z obrazów o wysokiej rozdzielczości, które są obecnie używane do tworzenia wielu różnorodnych rodzajów podłóg laminowanych, dzięki czemu panele mogą wyglądać równie autentyczne jak lite drewno. Panele podłogowe są wszechstronne i można je układać na prawie każdym podłożu, w tym na betonie, drewnie, sklejce, płytach OSB i wcześniej zainstalowanych podłogach winylowych. A ponieważ podłoga z paneli nie rozszerza się i nie kurczy jak prawdziwe drewno, jest to dobre rozwiązanie do stosowania w miejscach, w których podłoga z twardego drewna nie może być ułożona.

Panele połogowe renomowanych producentów znajdziesz na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/. Każdy producent paneli podłogowych oferuje jakąś gwarancję, a minimalna gwarancja, którą znajdziesz, to jeden rok. Możesz uzyskać dłuższe gwarancje, aż do dożywotniej gwarancji na podłogę z paneli, w ten sposób jesteś zabezpieczony przed wadami producenta produktów.