Gotowe projekty łazienek? Zajrzyj do Blu.com.pl

Łazienka to miejsce, które wymaga bardzo dużej staranności w projektowaniu. Starannie zaprojektowana łazienka sprawia, że zwykłe czynności i zabiegi higieniczne mogą urosnąć do miana codziennych rytuałów. Naturalnie dbanie o higienę to podstawowa funkcja łazienki, jednak jej wygląd jest również niezwykle ważny – szczególnie dla naszego samopoczucia. Przeglądając gotowe projekty łazienek – upewnij się, że trafisz w odpowiedni wystrój we wnętrzu, który da Ci chwilę wymarzonego relaksu.

Dzisiejsze standardy estetyki, architektury wnętrz i nasze wymagania mówią jasno: wnętrze łazienki powinno być estetyczne, tak by spędzanie w nim czasu było szczerą przyjemnością. Już dawno minęły czasy, kiedy to łazienka służyła tylko do tego, żeby wziąć szybki prysznic, ogolić czy zrobić make-up.

Dzisiaj jest absolutnie niezbędne, aby było to również kolejne pomieszczenie, w którym spędzimy czas komfortowo. Jesteśmy wzrokowcami i estetami, stąd oczekujemy, że łazienka powinna zachwycać nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim zachwycać wyglądem.

W każdym salonie kąpielowym powinno być miejsce na strefę kąpielową. Szczegółowy wygląd strefy kąpielowej i rodzaj użytych rozwiązań zależą od indywidualnych preferencji Klienta oraz doświadczenia i wiedzy projektanta. Wanna pozwala na relaksującą kąpiel, ale jeśli nie przepadasz za długim moczeniem się w wannie lub dysponujesz małym metrażem pomieszczenia łazienkowego, wybierz kabinę prysznicową lub wariant kompromisowy: wannę z parawanem.
W końcu niezbędnym elementem każdej łazienki jest bez dwóch zdań lustro. Zwyczajowe miejsce na montaż lustra to ściana w pobliżu umywalki.

Dobrzy projektanci potrafią zaaranżować w pobliżu toaletkę, w której znajdzie się miejsce na różne akcesoria, kosmetyki. Zaaranżowanie ustawienia lustra i umywalki to obszar, w którym często wykonuje się czynności wymagające dużej precyzji – stąd każda decyzja ma tutaj duże znaczenie i warto rozejrzeć się w już sprawdzonych rozwiązaniach np. w dziale Inspiracje w portalu Blu.com.pl dostępny pod adresem: https://www.blu.com.pl/lazienka-inspiracje-gotowe-projekty-lazienek

Urządzanie łazienki to zawsze duże wyzwanie – szczególnie jeśli nie zdecydujemy się skorzystać z usług architekta wnętrz. Dlatego zalecamy skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta czy dekoratora wnętrz. Jak już wspominaliśmy wcześniej – jeśli lubimy rozpracowywać tego typu zagadnienia samodzielnie śmiało można poszukać inspiracji, aranżacji i gotowych projektów łazienek na własną rękę i samodzielnie urządzić łazienkę.

Dzisiaj wielu producentów armatury czy płytek oferują gotowe projekty łazienek – niemniej ograniczają się oni tylko do produktów, które sami oferują. Najlepsza opcja to pójście do największej sieci łazienek, która posiada wszystkie marki – bez wyjątku. Gotowe projekty takiej sieci to gwarancja, że wykorzystano najlepsze rozwiązania na rynku spośród wszystkich dostępnych.

Do tej grupy można zaliczyć największą w Polsce sieć salonów łazienek BLU. Projektanci BLU znani są ze stylowych, praktycznych ale wciąż eleganckich rozwiązań. Strona internetowa BLU oferuje gotowe aranżacje i projekty łazienek, a także salonów kąpielowych oraz pomoc specjalisty w wyborze odpowiednich produktów wyposażenia.

Trudno o wygodniejsze rozwiązanie. Przykład gotowego projektu pokazuje, jak będą wyglądać płytki, wanna czy umywalka. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu potrzebnego na planowanie wystroju wnętrza od zera.