Jak odpowiednio chronić nasze uprawy kukurydzy?

Kukurydza charakteryzuje się długim okresem wegetatywnym, który trwać może kilka tygodni, dlatego też jest zagrożona różnego rodzaju chwastami.

W tym wypadku warto zwrócić uwagę, iż wiele roślin niepożądanych będzie wzrastało dużo szybciej od kukurydzy. W tym przypadku warto zwrócić uwagę, że chwasty będą pobierały wodę oraz składniki odżywcze z gleby, dlatego też mogą zaszkodzić rozwojowi naszych upraw. Dlatego też w tym przypadku warto zastosować specjalne środki chwastobójcze, które będą wpływały na nasiona chwastów, w tym wypadku mogą opóźnić ich wzrost, opóźni się ich kiełkowanie, dzięki czemu kukurydza będzie miała najlepsze warunki do wzrostu. Oczywiście należy to wykonać w odpowiednim okresie czasu, w okresie wiosennym, warto oczywiście zwrócić uwagę na średnie temperatury powietrza czy też opady, ponieważ temperatura oraz wilgotność będą bezpośrednio wpływały na prędkość rozwoju zarówno samej kukurydzy jak i różnego rodzaju chwastów.

Jak odpowiednio chronić nasze uprawy kukurydzy?

Oczywiście jeżeli wykonujemy opryski, warto zwrócić uwagę także na wilgotność powietrza, opady.

Warto zwrócić uwagę na to, że jeżeli gleba jest twarda, wówczas opryski mogą po prostu po niej spływać, nie będą dobrze wsiąkały i przedostawały się do kiełkujących chwastów. Dlatego też wielu rolników stosuje opryski po niewielkich opadach deszczu, kiedy gleba jest nieco wilgotna, wówczas wchłanianie środków chwastobójczych będzie dużo skuteczniejsze. Oczywiście nie powinno się ich także stosować w dni słoneczne, kiedy mogą dość szybko wyparować do atmosfery, w przypadku zbyt obfitych deszczów również nie jest to dobry okres na opryski. Oczywiście nie uda się pokonać ten sposób wszystkich chwastów, dlatego też w trakcie rozwoju i rozrostu kukurydzy powinniśmy stosować także inne środki chwastobójcze, które będą wówczas selektywnie usuwały chwasty z naszych upraw. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż będą to różnego rodzaju środki, mogą działać one na układ korzenny, wówczas trzeba będzie zwrócić uwagę, aby ośrodek ten dobrze dotarł do gleby. Wówczas będzie to bardzo skuteczny oprysk kukurydza oczywiście nie zostanie uszkodzona, ponieważ środki tego typu działają tylko na określony rodzaj roślin. W tym przypadku możemy być oczywiście spokojni o nasze uprawy, środki ochrony roślin tego rodzaju nie wyrządzą żadnych szkód w naszej kukurydzy.