Jak przygotować dom na przyjazd szczeniaka?

Szczeniak w domu to nie tylko radość ze wspólnych zabaw i przyjemność z pierwszych spacerów. To również spore wyzwanie dla wszystkich domowników. Dlatego też warto przygotować dom na pojawienie się zwierzaka, by zminimalizować negatywne skutki takiej decyzji oraz uchronić psa przed groźnymi w skutkach wypadkami.

Jak zabezpieczyć dom przed szczeniakiem?

Jak wiadomo, szczeniaki bywają różne. Jedne z chęcią położą się przy swoim właścicielu, by ten mógł drapać je za uchem, inne z kolei będą spędzać czas na poszukiwaniu wrażeń, przewracając do góry nogami cały dom i nieświadomie niszcząc rzeczy, które się w nim znajdują. Dlatego też przed pojawieniem się czworonoga warto przenieść cenne rzeczy wyżej, niż może dosięgnąć nowy mieszkaniec. Dotyczy to zwłaszcza książek i cennych pamiątek. Pamiętaj również o zabezpieczeniu drewnianych nóg mebli przed zębami malucha. Można w tym celu owinąć je bezpiecznym materiałem lub skorzystać ze specjalnych sprayów, dostępnych w sklepach zoologicznych.

Gdzie umieścić legowisko dla szczeniaka?

Organizując bezpieczną przestrzeń dla szczeniaka, pamiętaj również o miejscu, w którym ten będzie mógł wyciszyć się i zrelaksować. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie klatki kennelowe. Więcej o tym niezwykle przydatnym rozwiązaniu przeczytać można w artykule www.uwierzwpsa.pl/co-to-jest-klatka-kennelowa-jakie-sa-jej-zalety, gdzie wyjaśniono zasady działania i korzyści, płynące z zakupu klatki kennelowej dla swojego pupila. Pamiętaj, aby miejsce odpoczynku dla psa zorganizować tam, gdzie rzeczywiście istnieje możliwość relaksu. Unikaj więc kuchni i jadalni, czyli pomieszczeń, gdzie panuje spory ruch i gdzie dzieje się najwięcej. Pies, niezależnie od wielkości, będzie z pewnością chciał obserwować domowników w trakcie odpoczynku. Zorganizuj mu więc miejsce na uboczu, by mógł odpocząć, ale spraw również, by nie był zaskoczony, gdy coś się wydarzy.

Które przedmioty warto schować przed psem?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że małe pieski są niezwykle ciekawe otaczającego świata. Dlatego też warto utrudnić im dostęp do miejsc i przedmiotów, którymi mogą zrobić sobie krzywdę. Niezastąpione będą więc w tym przypadku różnego rodzaju blokady. To idealny sposób na to, by zwierzę przebywało tylko w określonej części domu. Dla przykładu zainstalowanie bramek na schodach, uchroni czworonożnego przyjaciela przed groźnym upadkiem. Tam, gdzie pies będzie mógł spędzać czas, warto również zrobić generalny porządek. A wszystko po to, by usunąć niewielkie przedmioty i małe ozdoby, które zwierzak mógłby połknąć. Należy również zwinąć dywan i przenieść kwiaty w miejsca, które będą poza zasięgiem szczeniaka. Dotyczy to również zakazanego jedzenia, np. słodyczy.

Jak wytresować małego pieska?

To pytanie z pewnością zadaje sobie większość właścicieli niepokornych czworonogów. Jak wiadomo, im wcześniej rozpoczniemy tresurę, tym lepszych efektów możemy się spodziewać. Dlatego też warto przybliżyć sobie to zagadnienie, zanim zwierzak pojawi się w naszym domu. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się profesjonalne szkolenia psów. Poszukując sprawdzone specjalisty, warto odwiedzić stronę: https://www.uwierzwpsa.pl, gdzie znajdą Państwo informacje na temat zajęć organizowanych w Gdańsku przez psiego behawiorystę. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, by mieć pewność, że nasz szczeniak zostanie prawidłowo poprowadzony, by stać się integralną częścią rodziny i źródłem wielu radości dla każdego z jej członków.