Jak zabezpieczyć balkon kiedy posiadamy zwierze domowe?

Zwierzęta które posiadamy w bloku mogą czasem odczuwać brak przestrzeni, dlatego też jeżeli posiadamy balkon z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie wypuszczenie naszego zwierzaka w cieplejsze dni na zewnątrz.

Pamiętajmy jednak iż należy odpowiedniego zabezpieczyć go, tak aby nasz kot czy też pies nie wypadł. Czasem nasz zwierzak może być zainteresowany przykładowo ptakiem czy też wiewiórką, która odwiedza nasz balkon, warto pamiętać iż czasem nasz kot może chcieć złapać swoją zdobycz i przypadkowo spaść z balkonu.

Jak zabezpieczyć balkon kiedy posiadamy zwierze domowe?

Siatki zabezpieczające i woliery dla kotów

Z pewnością balkon z siatką pozwala zapewnić bezpieczeństwo naszym zwierzętom, musimy pamiętać o wielkości oczek siatki aby nie były one zbyt duże, tak aby nasz kot nie wydostał się, lub też nie utknął w siatce. Naturalnie jeżeli chcemy zabezpieczyć się przed ptakami powinny być to oczka nie większe niż 2 lub 3 cm, przez które nie przedostanie się sikorka lub też wróbel. Naturalnie siatka balkonowa powinna być wzmocniona drutem, daje nam to wówczas gwarancję wytrzymałości, nasze zwierzę nie będzie wówczas w stanie przegryźć czy też rozerwać siatki. Naturalnie umocowanie jej również powinno być solidne, możemy to zrobić za pomocą specjalnych dybli oraz śrub naciągowych.

Oczywiście będziemy mogli zabezpieczyć każdy rodzaj balkonu, rodzaje siatek balkonowych są bardzo uniwersalne, możemy je rozciągać na różnych przestrzeniach, możemy także zabezpieczać balkony zaokrąglone, w różnych kształtach. Oczywiście bardzo ważny jest naciąg aby siatka pozostawała napięta oraz spełniała odpowiednio swoją funkcję, dlatego też możemy zastosować także odpowiedni stelaż jeżeli nasz balkon jest przykładowo wystający, nie będziemy mogli odpowiednio złapać naszej siatki i przyczepić jej do elewacji.

Oczywiście siatka może być to także pewnego rodzaju kocia woliera, może być to odpowiednia przestrzeni wyznaczona przed naszym domem gdzie zamontujemy odpowiednie stelaże, zamontujemy na nich siatkę ochronną. W ten sposób będziemy mogli odgrodzić nasze zwierzęta od kota, przykładowo w gospodarstwie rolnym może być to dobry pomysł jeżeli posiadamy psa lub też, kiedy kot zechce polować na pisklęta czy też inne zwierzęta domowe.