Jakim operacjom plastycznym najczęściej poddają się mężczyźni?

Medycyna estetyczna potrafi zdziałać naprawdę wiele. To dzięki niej można pozbyć się dokuczliwych mankamentów i poprawić swoją prezencję. Dzięki temu zyskuje się nie tylko lepszy wygląd, ale także pewność siebie i dobre samopoczucie. Wbrew pozorom nie tylko kobiety poddają się operacjom plastycznym. Także mężczyźni decydują się na taki krok.

Dbanie o siebie jest ważne dla każdego

Minęły już czasy, gdy zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn było niewiele. Dzisiaj korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej jest normalne, niezależnie od płci. Dbanie o siebie nie jest oznaką braku męskości, a wręcz przeciwnie oznacza to, że facet chce wyglądać i czuć się dobrze. To bardzo istotne, bo chociaż wygląd nie jest najważniejszy, nie pozostaje również bez znaczenia. Rozpowszechnione współcześnie operacje plastyczne dla mężczyzn umożliwiają pozbycie się niechcianych defektów w celu poprawienia swojego wyglądu. To jak się prezentujemy wpływa na samopoczucie i komfort funkcjonowania, a o te kwestie zawsze warto zadbać w odpowiedni sposób. Skoro medycyna estetyczna dla panów jest tak popularna, nasuwa się pytanie, jakim operacjom plastycznym najczęściej poddają się mężczyźni?

Ulubione operacje plastyczne mężczyzn

Procent mężczyzn, którzy korzystają z usług medycyny estetycznej, jest coraz większy. Oznacza to, że panowie w końcu przekonali się, że nie jest to powód do wstydu. Oto zabiegi, z których mężczyźni korzystają najchętniej:

  • Liposukcja – okazuje się, że nie tylko panie chcą być szczuplejsze. Mężczyźni także zwracają na to uwagę i chętnie korzystają z liposukcji. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się nadmiaru tłuszczu z różnych okolic ciała. Najczęściej stosowany jest w okolicy bioder, talii, podbródka oraz klatki piersiowej. Dzięki znieczuleniu ogólnemu, nawet największy strach przed bólem można pokonać. Końcowy efekt liposukcji można zauważyć po około 3 miesiącach od jej wykonania.
  • Zabiegi na rysy twarzy – wielu mężczyznom przeszkadza ich owal twarzy. W celu uzyskania bardziej męskich rysów, panowie decydują się na zabiegi przeznaczone na twarz. Często stosuje się w tych zabiegach wypełniacze, takie jak kwas hialuronowy. Dzięki temu klient może cieszyć się pożądanymi rysami twarzy przez około 18 miesięcy. Więcej na temat tego rodzaju zabiegu można przeczytać na stronie https://www.operacjebeztabu.pl/artykuly/modelowanie-podbrodka-vaserlipo4d, gdzie opisane jest modelowanie podbródka VaserLipo4D.
  • Przeszczep włosów – łysienie, zakola i inne podobne problemy to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Odpowiednia fryzura jest bowiem bardzo ważna. Dlatego panowie decydują się na przeszczep włosów, w miejsca ubytków. Najczęściej włosy pobiera się z potylicy, ponieważ są mocne i najzdrowsze.

Kosmetyczka? Zdecydowanie tak

Zadbane dłonie to komfort, ale również wizytówka. Poza domowymi zabiegami, takimi jak stosowanie odżywczych kremów, dobrze jest udać się do kosmetyczki. W gabinecie można znaleźć wiele propozycji zabiegów pielęgnacyjnych, które pozytywnie wpłyną na wygląd i zdrowie dłoni. Podstawa to oczywiście skracanie paznokci oraz usuwanie nieestetycznych skórek. Warto skorzystać także z odżywek, których w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym nie brakuje. Poza dłońmi warto zadbać także o wygląd i stan skóry twarzy. Peeling, masaż i odżywcza maseczka przyniosą pożądane efekty. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.