Niezawodne chronografy szwajcarskiej firmy Breitling

Breitling to szwajcarska firma produkująca zegarki, ich wyroby cieszą się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na wysoką jakość.

Są to zegarki naręczne, które charakteryzuje bardzo interesujący design, możemy wybrać wiele modeli kolorystycznych, bardzo ciekawe chronografy, posiadające dodatkowe tarcze. Dostępne są zarówno modele męskie, jak również damskie, zegarki o wzmocnionej konstrukcji, a także wersje przeznaczone do nurkowania.

Niezawodne chronografy szwajcarskiej firmy Breitling

Historia zegarków Breitling

Firma Breitling została założona w 1884 roku przez Leona Breitlinga, firma jako jedna z pierwszych wypuściła zegarek w formie chronografów w 1915 roku, w 1923 roku opracowano funkcje stopera z oddzielnymi przyciskami, które są charakterystyczne dla produkowanych obecnie chronografów przez wiele firm. Już wówczas korona posiadała funkcję resetowania, z możliwością odmierzenia kolejnych etapów za pomocą przycisku start stop. Dziś konstrukcja Breitling jest kopiowana przez innych producentów, był to znaczący wkład w rozwój zegarków naręcznych. W 1967 roku firma wypuściła pierwszy chronograf z automatycznym naciągiem, w sprzedaży zegarki pojawiły się w 1969 roku wyznaczając nową drogę producentom zegarków. W 1995 roku pojawił się model Emergency, który wyposażony został w mikro nadajnik do nadawania sygnału w częstotliwości alarmowej stosowanej na morzu. Sygnał posiada zasięg 90 mil morskich, dociera również do samolotów, dzięki czemu możliwe jest wezwanie pomocy na morzu.

Zegarki firmy Breitling charakteryzują się bardzo precyzyjnymi mechanizmami, jest to uznana szwajcarska marka, w ofercie której znajdziemy wiele klasycznych chronografów, Często są to zegarki wyposażone w ciekawe, dodatkowe funkcje. W ostatnich latach Breitling rozpoczął współpracę z marką samochodową Bentley, wypuścił serię zegarków z logo Bentleya. W 2009 roku Breitling wypuścił także pierwszą serię smartwatchy B55 Connected. Zegarki Breitling występują w kulturze masowej, jeden z modeli nosił James Bond, który posiadał licznik Geigera, jak również był wyposażony w dodatkowe funkcje dla agenta 007. Breitling oferuje także wersje specjalne, przykładowo upamiętniające różne wydarzenia, takie jak pierwsze okrążenie kuli ziemskiej balonem.

Obecnie wiele sklepów oferuje zegarki breitling kraków również jest miastem, gdzie możemy zakupić wiele oryginalnych modeli. Są to bardzo wytrzymałe zegarki z dokładnymi mechanizmami, które cieszą się uznaniem na całym świecie, noszone są przez marynarzy, pilotów, jak również przez astronautów.