Ocieplanie budynków za pomocą płyt styropianowych

Styropian z materiałem który składa się z zamkniętych porów powietrza, są oczywiście wolne od zanieczyszczeń czy wilgoci.

Naturalnie stosuje się go także w przypadku fundamentów, wówczas można zakupić styropian o nieco innych właściwościach, który będzie nieprzepuszczalny dla wilgoci. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zabezpieczyć ściany które będą znajdowały się pod powierzchnią, z pewnością będzie wówczas spełniał podwójną rolę.

Ocieplanie budynków za pomocą płyt styropianowych

Zalety izolacji z wykorzystaniem styropianu

Styropian jest to materiał który się nie rozkłada, nie ulega zniszczeniu pod wpływem wody, zgniatania, jest łatwy w układaniu, ponieważ możemy go łatwo docinać, dostosowywać do kształtu budynku. Możemy znaleźć styropian z różnymi dodatkami, które zabezpieczają go przed spalaniem, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż niektóre dodatki takie jak grafit polepszają właściwości izolacyjne, wówczas współczynnik lambda będzie niższy, będzie to z pewnością istotne w przypadku kiedy chcemy postawić na jak największą wydajność naszego systemu izolacyjnego.

Styropian jest bardzo ceniony ze względu na swoją trwałość, jest to materiał który możemy układać podtynkowo, z pewnością będzie wytrzymały przez wiele lat. Najczęściej montuje się go na klej oraz specjalne kołki, dzięki czemu będzie bardzo dobrze przylegał do ściany co jest istotne w przypadku kiedy będziemy nakładarki warstwę tynku. Pomiędzy tynkiem a styropianem należy umieścić także specjalną siatkę która będzie dobrą bazą dla tynków.

Obecnie sklepy oferują bardzo duży wybór różnego rodzaju styropianu, może być to styropian grafitowy czy też styropian wodoodporny. Z pewnością na stronie styro24.pl znajdziemy styropian różnej grubości, dzięki czemu będziemy mogli dobrać odpowiednią warstwę izolacyjną dla naszych elewacji. Oczywiście możemy zakupić także styropian który będzie bardzo dobrze sprawdzał się jako izolacja podłogowa, styropian ten będzie posiadał lepsze właściwości jeżeli chodzi o odporność na zgniatanie czy też rozciąganie.