Sala zabaw – Czy warto iść z dzieckiem?

Nie bez powodu wiele dzieci marzy o urodzinach w sali zabaw. Tylko tam można bawić się z użyciem sprzętów niedostępnych w domu czy na podwórku. Zabawa w sali udekorowanej na wzór scenerii z ulubionej bajki, zjeżdżalnie czy baseny z piłeczkami to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na dzieci w tym miejscu. Salę zabaw z pewnością warto odwiedzić, bo czas tam spędzony da dziecku dużo radości.

Sala zabaw – czym jest dla dziecka?

Sala zabaw to miejsce oferujące wiele możliwości aktywnej zabawy. Na dzieci czekają tam trampoliny, zjeżdżalnie, labirynty, suche baseny z kulkami i nie tylko. Sale zabaw umożliwiają również kreatywne spędzanie czasu przy stolikach do rysowania, na zabawie interaktywnej czy przy tablicach manipulacyjnych. Na przykład w nowej sali zabaw Dino, do dyspozycji dzieci przygotowano, wymienione na stronie dinosala.pl, atrakcje: interaktywny panel ścienny, ponad metrowy domek dla lalek czy multi stół do gry w tenisa stołowego, bilard i piłkarzyki.

Od jakiego wieku dziecko może iść do sali zabaw?

W regulaminie każdej sali zabaw znajdują się informacje o wieku dzieci, dla których jest przeznaczona. Z większych obiektów korzystać mogą dzieci od 0 do 12 lat, ponieważ występuje tam podział na strefy – niemowlaki przebywają w kąciku malucha, a starsze dzieci w strefie dostosowanej do ich wieku i umiejętności. W trosce o bezpieczeństwo dobre sale zabaw przy wszystkich konstrukcjach umieszczają informacje o maksymalnej wadze i wzroście dzieci.

Sala zabaw- dlaczego warto iść z dzieckiem?

W sali zabaw dziecko ciekawie i pożytecznie spędzi wolny czas. Korzystając ze ścianek do wspinania, trampolin i innych konstrukcji poprawia sprawność fizyczną i ruchową. Zabawa z użyciem różnych sprzętów i przedmiotów pomoże rozwijać koordynację ruchową, spostrzegawczość i kreatywność. Sala zabaw to miejsce, w którym dziecko nawiązuje kontakty z rówieśnikami, ćwiczy niezbędne w przedszkolu i szkole umiejętności społeczne, a także oswaja się z rozstaniem z rodzicami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dobrą salę zabaw dla dziecka?

Wybierając salę zabaw dla dziecka, warto zdecydować się na taką, która oferuje zabawę o odpowiednim poziomie trudności, dostosowanym do wieku dziecka. Lepiej zdecydować się na salę z podziałem na strefy wiekowe, gdzie osobno bawią się przedszkolaki, a osobno uczniowie. Dobre sale zabaw wyróżniają się tym, że dysponują pomieszczeniami mniejszymi i większymi, w których organizują imprezy urodzinowe z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Dziecku z pewnością spodoba się w sali zabaw podzielonej na strefy tematyczne takie jak kuchnia dla dzieci, mini laboratorium chemiczne czy kabina kosmonauty.

Ważną kwestią jest czystość i bezpieczeństwo – zarówno jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonane są zabawki, jak i sam budynek. Dobry przykład stanowi wspomniana wyżej Sala Zabaw Dino. O jej wykończenie, szczelne okna i bezpieczne drzwi, zadbała firma Oknotrend, której dotychczasowe realizacje, wymienione na stronie oknotrend.com.pl, dowodzą tego, że przywiązuje duża wagę do profesjonalnej realizacji każdego zlecenia. W sali panuje odpowiednia temperatura i brak przeciągów, co jest szczególnie ważne dla maluchów skłonnych do przeziębień.