W wielu różnych okolicznościach można skorzystać z auto pomocy

Niezależnie od tego, czy jeździsz samochodem codziennie, czy tylko okazjonalnie, nigdy nie można mieć pewności, kiedy pojazd ulegnie awarii na drodze czy przydarzy nam się wypadek, dlatego powstaje coraz więcej firm oferujących pomoc drogową i holowanie.

Możemy skorzystać z usług pomocy drogowej, jeśli posiadamy samochód osobowy, dostawczy, motocykl czy inny pojazd. Aby się zakwalifikować do holowania, twój pojazd musi spełniać określone specyfikacje, na przykład ważyć nie więcej niż 3,5 tony i mieć maksymalnie 6,4 m długości, łącznie z hakiem holowniczym.

W wielu różnych okolicznościach można skorzystać z auto pomocy

Niezawodne holowanie pojazdów we Wrocławiu

Najlepszą ochroną na wypadek awarii jest zasadniczo polisa ubezpieczeniowa, która zapewnia pomoc drogową i holowanie do warsztatu w przypadku awarii pojazdu. Aby utrzymać koszty na niskim poziomie, niektóre tańsze polisy zorganizują ubezpieczenie, ale wymagają zapłaty z góry kosztów, które później odzyskasz wraz z paragonami i rachunkami. Jeśli jesteś zorganizowany i chcesz najtańszej ochrony pojazdu, jest to dobra opcja. Większość polis ubezpieczeniowych może być opłacana rocznie lub miesięcznie.

Jeśli jedziesz drogą lub autostradą i masz problemy z samochodem, możesz zatrzymać się na poboczu i zadzwonić do swojego dostawcy pomocy drogowej. Następnie firma wysyła technika, który spróbuje naprawić twój samochód na miejscu. Jeśli nie ma możliwości naprawienia twojego samochodu, można odholować pojazd do warsztatu naprawczego. Możesz również uzyskać pomoc w kontynuacji podróży oraz pomoc w przypadku awarii samochodu w miejscu zamieszkania, w zależności od polityki wybranej firmy.

Usługi pomocy drogowej dla kierowców to nie tylko holowanie Wrocław, możemy również liczyć na wyciąganie pojazdów, które utknęły na lodzie, w błocie lub śniegu czy też w rowie. Możemy również poprosić o dostarczenie paliwa do pojazdu, w którym skończyła się benzyna czy olej napędowy, wymianę uszkodzonych opon, rozruch akumulatora czy odblokowanie zatrzaśniętych drzwi, kiedy kluczyki zostały w środku kabiny pojazdu.