Warto zdecydować się na noszenie aparatu ortodontycznego

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że obecnie aparat ortodontyczny z zamkiem przezroczystym lub w kolorze zęba jest realną opcją.

Te ceramiczne zamki działają prawie tak samo jak tradycyjne metalowe, ale są nieco bardziej dyskretne i estetyczne. W przypadku pacjentów z tymi przezroczystymi aparatami ortodontycznymi ważne jest, aby zachować ostrożność podczas żucia lepkich pokarmów, ponieważ są one nieco bardziej wrażliwe niż ich odpowiedniki ze stali nierdzewnej.

Warto zdecydować się na noszenie aparatu ortodontycznego

Aparat na zęby możesz założyć u ortodonty we Wrocławiu

Chociaż noszenie aparatu ortodontycznego jest najlepszym sposobem na wyprostowanie zębów i poprawienie zgryzu, zalety aparatu ortodontycznego wykraczają poza ten jeden cel. Możesz czerpać wiele różnych korzyści, wybierając odpowiedni aparat ortodontyczny dla swoich zębów w gabinecie. Zapobieganie próchnicy jest trudne przy źle ustawionych zębach, więc jeśli chcesz mieć zdrowsze zęby i móc łatwo utrzymywać higienę jamy ustnej, powinieneś rozważyć założenie aparatu ortodontycznego. Wiele osób dorosłych obecnie coraz częściej decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego, szczególnie że są one nowoczesne, dyskretne i estetyczne. Również ból nie jest tak silny po założeniu aparatu, jak wiele osób myśli.

Dolegliwości bólowe i lekki dyskomfort są normalne na początku, gdy pierwszy raz założysz aparat ortodontyczny. Ale podrażnienie powinno z czasem ustąpić, a ty przyzwyczaisz się do nowego odczucia w ustach. Możesz również odczuwać lekki dyskomfort, gdy zaciskasz szelki, ale to również ustąpi kilka dni po wizycie w gabinecie ortodontycznym. Przez kilka dni jedz miękkie pokarmy i przyjmuj leki przeciwbólowe bez recepty w razie potrzeby. Na ból pomaga również wypłukanie ust ciepłą słoną wodą, ortodonta może również zapisać wosk ortodontyczny na zamki, aby złagodzić podrażnienia, lub specjalny żel znieczulający na złagodzenie bólu.

Jeśli chcesz mieć aparat na zęby Wrocław jest miastem, gdzie znajdziesz wiele gabinetów ortodontycznych. Aparat na zęby można nosić w każdym wieku, dlatego również osoby dorosłe mogą skorzystać z takiej formy leczenia.