Wypoczynek w urokliwym Kazimierzu Dolnym

Turyści z całego kraju co roku przyjeżdżają do Kazimierza Dolnego aby odpocząć, jest to małe miasteczko nad Wisłą, które może zaoferować wiele pod względem bazy wypoczynkowej, możemy odpocząć tu zwiedzając piękną okolice.

Historia Kazimierza sięga XI wieku kiedy nazywany był jeszcze Wietrzną Górą, w XIV wieku Kazimierz Wielki ufundował parafię oraz zamek w Kazimierzu Dolnym którego ruiny możemy obecnie zwiedzać. Kazimierz posiada bardzo ciekawą zabudowę, na rynku znajdują się piękne renesansowe kamienice w XVII wieku.

Wypoczynek w urokliwym Kazimierzu Dolnym

Atrakcje turystyczne w Kazimierzu Dolnym

W Kazimierzu nad Wisłą znajdują się stare spichlerze z XVII wieku, kiedyś był ich jedenaście, obecnie możemy zobaczyć pięć spichlerzy, które zostały zagospodarowane między innymi przez Muzeum Przyrodnicze. Kazimierz to także rynek oraz synagoga, znajduje się tu także rynek mniejszy. Nad Kazimierzem Dolnym znajduje się Góra Trzech Krzyży, Skąd możemy oglądać panoramę miasta, mamy także dobry widok na Wisłę. Osoby które lubią aktywny wypoczynek mogą udać się w kierunku wąwozów, znajduje się tam wąwóz Małachowskiego czy też Plebanka. Są to wyjątkowe wąwozy które oplatane są korzeniami drzew, z pewnością jest to bardzo ciekawe miejsce jeżeli poszukujemy wyciszenia i spokoju.

Kazimierz może zaoferować wiele atrakcji w postaci koncertów, festiwali, znajdziemy tu rozrywki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Bogata baza hotelowa to wiele pensjonatów, pokoi do wynajęcia. Możemy skorzystać także ze środka moje miejsce, możemy wynająć tam domki w których możemy zatrzymać się całą rodziną. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do piłki nożnej, tenisa oraz siatkówki. Dzieci mogą bawić się w basenie, znajduje się tu także plac zabaw, ścianka wspinaczkowa czy też huśtawki. Jest to miejsce przyjazne dla całej rodziny gdzie możemy zrelaksować się po całym dniu zwiedzania czy też aktywnego wypoczynku w okolicach Kazimierza Dolnego.

Ośrodek Moje Miejsce Kazimierz jest przyjazny czworonogom, możemy zatem zatrzymać się z psem lub kotem. Więcej na ten temat przeczytany na stronie https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/cztery-lapy. Ośrodek położony jest blisko terenów zielonych, gdzie możemy wyprowadzić nasze zwierzaki.