Obróbka strumieniowo-ścierna wykorzystuje różne materiały do usuwania niedoskonałości, farby, rdzy, zaprawy i innych zanieczyszczeń z powierzchni.
Jest to ważny krok w przygotowaniu powłoki powierzchniowej, ponieważ oczyszcza podłoże i tworzy powierzchnię, na której zostanie zachowana powłoka ochronna. Piaskowanie zastępuje bardziej pracochłonne metody czyszczenia, takie jak szczotkowanie lub polerowanie ręczne, i może przyspieszyć proces przygotowania powierzchni nawet o 75 procent.
W jakich pracach warto wykorzystać piaskowanie?
Obróbka strumieniowo-ścierna nazywa się również powszechnie piaskowaniem, i jest to technika czyszczenia na sucho wykorzystująca małą dyszę, która kieruje drobny strumień ścierniwa w wybrane miejsce. Taka metoda oczyszczania powierzchni jest odpowiednia do szczegółowych prac i do delikatnych materiałów, jak drewno, cegła czy plastiki. Zautomatyzowany proces piaskowania i śrutowania może być wykonywany w specjalnej komorze, która chroni otoczenie przed zapyleniem i pozwala na odzyskanie materiału ściernego.
Media ścierne są generalnie niedrogie, a wiele typów nadaje się do wielokrotnego użytku. Piaskowanie oferuje dodatkowe korzyści ekonomiczne, ponieważ skutecznie czyści powierzchnie lepiej i szybciej niż tradycyjne techniki, jak ręczne polerowanie czy stosowanie środków chemicznych. Metoda piaskowania skutecznie usuwa rdzę z powierzchni metalowych, a także inne zanieczyszczenia również z powierzchni drewnianych, betonowych, plastikowych czy z cegły. Obróbka strumieniowo-ścierna skutecznie przygotowuje powierzchnie do nakładania powłok. Podczas tego procesu ważne jest, aby utrzymywać niskie temperatury i wilgotność względną, stosując tymczasowe rozwiązania do kontroli klimatu, aby wyeliminować nadmiar wilgoci, która mogłaby utrudniać nakładanie i wysychanie powłoki ochronnej.
Na stronie https://piaskowanie-drewna.com.pl/augustow/ znajdziesz firmę, która oferuje usługi piaskowania różnorodnych powierzchni. Kontrola temperatury i wilgotności jest szczególnie ważna podczas przygotowywania powierzchni metalowych, ponieważ wystawienie ich na działanie środowiska sprawia, że jest on podatny na utlenianie.