Baterie trójdrożne – sprytny sposób na wodę filtrowaną prosto z kranu!

Bateria trójdrożna to sprytne i wygodne rozwiązanie dla osób, które oprócz ciepłej i zimnej wody chcą mieć w kranie także wodę filtrowaną. Jak to działa i czy warto ją zainstalować? Podpowiadamy!

Filtrowanie wody za pomocą dzbanków z filtrem czy butelek filtrujących jest dziś bardzo powszechne. Coraz popularniejsze staje się także filtrowanie przepływowe, dzięki któremu smaczną i czystą wodę mamy… wprost z kranu!

Baterie trójdrożne – na czym to polega?

Bateria trójdrożna umożliwia podłączenie filtra do wody dzięki czemu możemy mieć dwa niezależne obiegi – jeden do ciepłej i zimnej wody wodociągowej, a drugi do wody filtrowanej. Dzięki baterii trójdrożnej nie musimy montować (wiercić) oddzielnego kranu ani dodatkowej baterii. Dostęp do wody filtrowanej uruchamiany jest za pomocą dodatkowego kurka. Woda nie miesza się z wodociągową, ponieważ dostarczana jest osobnym kanałem.

To świetne rozwiązanie dla osób, które nie zawsze potrzebują wody filtrowanej i chcą korzystać z wody użytkowej do kąpieli czy zmywania naczyń. Dzięki baterii trójdrożnej mogą to w prosty sposób rozgraniczyć i nie eksploatować filtra do wody gdy nie jest to niezbędne.

Baterię trójdzielną i filtr montuje się szybko i łatwo, a ich obsługa jest prosta. Co więcej, wkład filtrujący można zastosować w różnych wariantach montażowych.

Filtrowanie wody – korzyści

Filtry przepływowe pozwalają zadbać nie tylko o nasz portfel, ale także o nasze zdrowie i planetę.

Przede wszystkim optymalizują wodę kranową redukując jej twardość i obniżając zawartość chloru oraz innych niepożądanych substancji. Dzięki temu poprawiają smak i zapach wody pitnej, a co za tym idzie – przygotowywanych potraw i napojów.

Na zastosowaną w nich technologię filtracji składa się kilka stopni. Woda przepływa m.in. przez warstwy włókniny polipropylenowej, a także blok węglowy i złoże wysokiej jakości żywicy jonowymiennej. Co więcej, filtry od doświadczonych producentów wyposażone są często w głowice, które pozwalają regulować poziom redukcji twardości wody.

Filtry przepływowe to także wygoda użytkowania. Dzięki smacznej i zdrowej wodzie prosto z kranu nie musimy chodzić do sklepu, płacić za nią i dźwigać ciężkich butelek lub całych zgrzewek do domu. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku osób bez samochodu, mieszkających w bloku bez windy czy mających problemy z kręgosłupem. Dzięki baterii trójdrożnej filtry nie zajmują też miejsca na kuchennym blacie. Więcej informacji o bateriach trójdrożnych znajdziesz na dafi.pl/filtry-przeplywowe.

Sporą ich zaletą są także oszczędności dla portfela i środowiska naturalnego. Kupując codziennie wody butelkowane w sklepie, których cena w zależności od pojemności wynosi ok. 2-3 zł, narażamy się na spory koszt w ujęciu miesięcznym i rocznym. Generujemy też duże ilości plastiku, który jest jednym z najbardziej szkodliwych dla środowiska odpadów. Rozkłada się bowiem kilkaset lat, a ponadto do wyprodukowania jednej butelki potrzeba aż 7 litrów wody.

Filtry przepływowe i baterie trójdrożne to ekologia, ekonomia i wygoda w jednym! Wkład filtrujący montowany pod zlewem zapewnia nam zdrową, smaczną i czystą wodę prosto z kranu, a dzięki baterii sami decydujemy kiedy chcemy z niego skorzystać!