Kamizelka ratunkowa dla psa – jaką wybrać?

Są takie rasy psów, które świetnie odnajdują się w wodzie i umieją świetnie pływać oraz takie, które uwielbiają wodne harce, ale nie do końca radzą sobie w wodzie. Często też chcemy zabrać psa ze sobą udając się pod żagle. W każdym z tych przypadków idealnie sprawdzi się kapok dla czworonoga. Jest on dostępny w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt.

Właściwości kamizelki ratunkowej dla psa

Zazwyczaj kamizelka ratunkowa dla psa jest w różnych rozmiarach, najczęściej są to: S, M, L, XL, XXL. Rozmiar dobierany jest pod wagę czworonoga, obwód brzucha, szyi. Podaje się także długość całkowitą kamizelki. Posiadają 3 pasy zakończone klamrami i rzepami: dwa okalają klatkę piersiową, natomiast trzeci zapina się z przodu, u nasady szyi. Pasy są regulowane, dzięki czemu można dopasować je idealnie do gabarytów psa. W dobrej jakości kapokach dodatkowo stosuje się materiał chroniący klatkę piersiową psa, dzięki czemu pasy nie uwierają zwierzęcia. Wiele kamizelek posiada uchwyt na grzbiecie, więc opiekun bez problemu będzie mógł chwycić i wyciągnąć zwierzę, ewentualnie za jego pomocą szybciej doprowadzi je na brzeg w razie niebezpieczeństwa. Produkty muszą być starannie wykonane i lekkie, by nasz czworonożny przyjaciel mógł bez obaw bawić się w wodzie. Jaskrawy kolor i elementy (odblaski) mają za zadanie zwiększyć widoczność, a więc i bezpieczeństwo. Kapok można prać w pralce, w odpowiedniej temperaturze i delikatnym detergencie.

Dopasowanie kamizelki do psa

Aby kapok spełniał swoją funkcję i mógł bez przeszkód utrzymać psa na powierzchni wody – musi być idealnie dobrany pod względem wielkości i wagi zwierzęcia. Kamizelka ratunkowa dla psa nie powinna krępować ruchów pupila, dlatego najtańsze produkty zdecydowanie odpadają. Zazwyczaj są wykonane z najgorszej jakości materiałów, które nie są wygodne dla psa, ponadto łatwiej ulegnie zniszczeniu oraz może nie spełniać prawidłowo swej roli. Materiał powinien również nie nasiąkać wilgocią. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, jednak na bezpieczeństwie czworonożnego przyjaciela nie można oszczędzać. Dobrze jest przetestować kamizelkę na płytkiej wodzie, pod nadzorem opiekuna, by zobaczyć czy dobrze spełnia swoje funkcje. Kapok nie tylko chroni, ale ułatwia naukę pływania sprawiając, że lęk przed wodą zostaje pokonany. A pływanie dla psów jest bardzo korzystne – odciąża kręgosłup i stawy, dodając również ochłody w upalne dni. Kamizelka ratunkowa dla psa powinna posiadać dużą wyporność. Dzięki temu bezpieczeństwo pupila będzie zachowane.

Odwiedź internetowy sklep kajakowy https://gokajak.com/