Wybór odpowiedniego masztu flagowego – poznaj opcje

Istnieje wiele opcji do rozważenia przy wyborze masztu. Od różnych dostępnych wykończeń po różne typy mechanizmów, możesz być zaskoczony różnorodnością czynników, które będziesz musiał wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego masztu flagowego do konkretnego zastosowania. W tym miejscu dokonamy przeglądu kilku kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze masztu flagowego, oraz zapoznamy się z niektórymi z naszych najpopularniejszymi rodzajami masztów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze masztu?

Istnieje wiele różnych elementów, które składają się na maszty w ziemi. Niektóre z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru, to:

Materiał

Maszty flagowe w ziemi są zwykle wykonane z aluminium lub włókna szklanego. Ogólnie rzecz biorąc, włókno szklane może wytrzymać znacznie większe obciążenie atmosferyczne i jest często używane w pobliżu miejsc o silnym wietrze i w pobliżu oceanu. Słupy aluminiowe są bardziej solidnie wyglądającymi słupami metalowymi i są często używane do zastosowań komercyjnych. Wreszcie, stalowe maszty są zwykle używane do „potwornych” masztów flagowych o wysokości ponad 80 stóp. Słupy stalowe są bardzo mocne, ale wyjątkowo ciężkie, a ich montaż wymaga dużej wprawy i pracy.

Rozmiar

Kolejną rzeczą do rozważenia przy wyborze masztu jest rozmiar lub wysokość. W ziemi maszty flagowe mają wymiary co pięć stóp do 50 stóp, zwiększając do 10 stóp dalej. Większość zainstalowanych masztów flagowych ma wysokość od 15 do 25 stóp, w zależności od tego, co jest właściwe dla danej lokalizacji. Niektórzy właściciele domów zdecydowali się pójść do domu i zainstalować 40-metrowe słupy na swoich podwórkach, ale generalnie musisz uważać, aby nie przytłoczyć skali swojego domu.

Podnoszenie i opuszczanie fału (lina masztowa)

Mechanizm masztu składający się z knagi i fału będzie umieszczony na zewnątrz masztu (zewnętrznie) lub wewnątrz masztu (wewnętrznie). Mechanizmy zewnętrzne są w porządku w większości scenariuszy i dla większości właścicieli domów. W przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu lub obiektów handlowych wielu klientów wybiera mechanizmy wewnętrzne, ponieważ dostęp do flagi można zabezpieczyć drzwiami z blokadą. Mechanizmy wewnętrzne są obsługiwane albo przez wewnętrzny system knagowy, albo przez drążek z uchwytem wciągarki, gdzie flaga jest podnoszona i opuszczana mechanicznie.

Wykończenie

Aluminiowe maszty flagowe są dostępne w wersji ze srebrnym satynowym wykończeniem, ale za dodatkową opłatą mogą być anodowane za pomocą ochronnej kolorowej powłoki. Słupy aluminiowe mogą być również malowane proszkowo na dowolny kolor farby, jaki można sobie wyobrazić. Słupy z włókna szklanego są zazwyczaj dostępne w kolorze białym, ale czasami można je pomalować na określone kolory za dodatkową opłatą.

Ocena prędkości wiatru

Maszty flagowe w ziemi są często testowane i oceniane pod kątem wiatru, aby dać wyobrażenie o tym, jak poradzą sobie z prędkością wiatru podczas wywieszania flagi. W zależności od warunków pogodowych, w których mieszkasz, możesz wziąć pod uwagę wskaźnik prędkości wiatru.

Wybór masztu – podsumowanie

Jak widzisz istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jaki maszt wybierzesz dla siebie. Sprawdź, jakie maszty flagowe w Gliwicach do tej pory zrealizowaliśmy i wybierz odpowiednią opcję dla siebie!

Źródło zdjęć: freepik.com